21 Fotografia

Strony internetowe Katowice

Fotografia kiedyś i teraz

Historia fotografowania sięga ponad 500 lat wstecz kiedy to Leonardo Da Vinci wytworzył 1-sze urządzenie zwane tworzenie stron internetowych katowice cennik obscura camera, tak nazwane przez niego. Jest to tylko pudełko z dziurką kiedy na ścianie przeciwległej wytwarza się obraz odwrócony danego przedmiotu. Profesjonalista i jednocześnie też abiturient Politechniki Śląskiej Martin Feldman którego główny zawód to naukowiec wypowiada się jakoby wystarczyło dwieście lat z hakiem aby pewien profesor z Halle odkrył, że pewne elementy srebra dość nieźle odbijają wszelkie światło na różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później fotografia rozpoczęła się w pełnej okazałości rozwijać, zdjęcia robiło się na płytkach metalowych z dodawaniem srebra gdzie robiło się zdjęcia ponad trzydzieści minut, można dokonania fotografii portretów lecz trzeba na to wydać duża ilość Strony internetowe Katowice nakładów finansowych a samo konkretne zdjęcie można wykonać 1 na blaszkę. Autorytet i równocześnie alumn Uniwersytetu Łódzkiego Remigiusz Gurgul dla którego główny zawód to inżynier fotografii wypowiada się, iż to wszystko nazywamy monochromatycznymi procesami, potem jednak weszły na rynek światłoczułe matryce co przekłada się na stworzenie całkowicie nowych świeżych aparatów cyfrowych.

Cyfrowa fotografia przeobraża się zadziwiająco szybko i równocześnie też można rozróżnić nagminnie bardzo sporą ilość detali które przyczyniły się do powstania jej. Specjalista i równocześnie też doktor Uniwersytetu Ekonomicznego Caspian Ryglewicz dla którego praca to naukowiec twierdzi, iż nie jak w w zwyczajnej fotografii, w nowej fotografii konkretny obraz nanosi się jako specyficzny kadr w cyfrowej postaci, a nie w w postaci po chemii na światłoczułym nośniku. Od 2005 roku współczesny sprzęt całkowicie wyparł ten z poprzedniej epoki. Dziś w cyfrowe aparaty wbudowane są także normalne kamery, wyłapujące ruchomy obraz.

Czytaj dalej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>