32 Historia fotografii

Strony internetowe Katowice

Fotografia kiedyś

Historia fotografowania cofa nas 500 lat wstecz kiedy znany Leonardo Da Vinci wytworzył kompletnie 1-sze tak zwane urządzenie camera obscura, tak nazwane przez niego. Jest to po prostu pudełko z dziurką kiedy na drugiej ścianie kreuje się po prostu odwrócony obraz danego przedmiotu. Biegły jak też absolwent Strony internetowe Katowice Uniwersytetu Ekonomicznego Marian Kroczyński dla którego główna profesja to fotograf zapewnia, że wystarczyło zaledwie dwieście lat po to by profesor z Halle odkrył, że niektóre odłamy srebra dobrze odbijają wszelkie światło na różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później dziedzina fotografii zaczęła się w pełnej krasie rozwijać, zdjęcia robiło się na płytkach metalowych z dodatkiem srebra gdzie zdjęcia robiły się ponad pół godziny, jest faktyczna możliwość wykonania fotografii człowieka lecz wydać trzeba bardzo duża ilość Strony internetowe Katowice pieniężnych nakładów a zdjęcie można wykonać jedno na blaszkę. Autorytet i równocześnie też abiturient Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Henryk Przystupa dla którego główna praca to inżynier fotografii zapewnia, iż wszystko to można nazwać monochromatycznymi procesami, potem zaś na rynek weszły matryce światłoczułe co bezpośrednio przekłada się na zrobienie całkowicie ewolucyjnych cyfrowych aparatów.

Cyfrowa fotografia rozkręca się zadziwiająco ekspresowo i również możemy sklasyfikować niejednokrotnie sporą ilość powodów które przyczyniły się do jej powstania. Biegły i równocześnie doktorant Politechniki Częstochowskiej Karen Dyląg dla którego stanowisko to fotograf wypowiada się, że w przeciwieństwie do w zwykłej fotografii, w fotografii cyfrowej konkretny obraz nanosi się jako dany kadr w cyfrowej postaci, a nie w chemicznej postaci na światłoczułym nośniku. Od 2005 roku współczesny sprzęt fotograficzny totalnie wyparł ten z poprzednich czasów. W dzisiejszych czasach w aparaty fotograficzne wbudowane są nawet normalne kamery, przechwytujące ruchomy obraz.

Czytaj dalej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>